GPS QUIZ - RUTER OG RESULTATER

1. Find din mobil frem, gå i browser og skriv:  play.gpsquiz.com

2. Gå til et af startstederne og ruten dukker op på din mobil.

Startsteder:
Danshøj Ruten - Danshøj station
Rødovre Ruten 2 - Damhus Torvet
Valby, Rødovre, Hvidovre Ruten - Hellas Klubhus
Hansted Ruten - Hansted Skole
Vigerslev Parken Ruten - Legeplads i parken
Rødovre Ruten - Damhus Kroen
Valby Centrum Ruten - Toftegårds Plads
Lykkebo Ruten - Lykkebo Skole
Hellas RutenHellas Klubhus
Hvidovre Ruten - Hvidovre Centeret (foran)
Søndermark Ruten - Søndermarken (Springvand)
Valby Station ruten - Valby Station (hovedindgang)
Sommer ruten - Skyttegårdsvej (Vigerslevvej)
Hvidovre Torv ruten - Hvidovre torv
Vodroffs ruten - Vodroffs Tværgade / Vodroffs vej (Frederiksberg)
Dianalund ruten - Ellevej / Sømosevej
Brøndby Skoven - Indgang Park Allé (100 m fra Avedøre Havnevej)
Hellas Sø ruten - Hellas Klubhus

Tisvildeleje ruten - Hegnsvej / Hovedgaden (Tisvildeleje)
Valby Beate ruten -  Beatevej / Cæcillavej (Valby)
Læsø ruten - Søndre Strandvej (Læsø)
Vesterengen ruten - Vesterengen 16 (Vig)
Slugten ruten - Slugten (Hørve)
Frederiksvej ruten - Frederiksvej (Frederiksberg)
Trøjborg ruten - Trøjborggade (Vesterbro)
Andromeda ruten - Adromedavej (Højby)
Sydhavnstippen - Fragtvej (P-plads ved Stark)
Artillerivej ruten - Artillerivej 73B (stien bagved)
Magnus (U12) ruten - Krydset Lindebugten / Højdedraget
Rebæk Ruten - Rebæk Søpark 3

Hellas Ruten:
U16 - Jesper Henningsen   28,7 min   89%
U16 - Jan Gottfredsen   44,7 min   89%
U16 - Otto Sommer   25,6 min   78%
U13 - Eva Bang-Hansen   31,2 min   44%
U16 - Charlotte Bartholin   43,0   11%
U16 - Jacob   24.4   44%
U16 - Jan Gottfredsen   38.6   100%
U16 - Jesper Henningsen   30.0   78%
U16 - Simon Amnitsbøl   30.2   78%
U16 - Simon Amnitsbøl   45   89%
U16 - Charlotte Bartholin   45.9   89%
Simon Amnitsbøl (mormor) 45.4   89%
U16 - Gustav Kaj Linding Bloch   18.8   78%
U16 - Mikkel Schmidt-Nielsen   18.5   78%
U16 - Jacob Shelton   24.3   33%

Lykkebo Ruten:
U16 - Otto Sommer   31,8 min   33%
U16 - Mikkel Schmidt-Nielsen   24,5 min   22%
U16 - Jesper Henningsen   34,5 min     22%
U16 - Jan Gottfredsen   45.3   78%
U16 - Sebastian Ørnhof   33.7   44%
U16 - Mikkel Schmidt-Nielsen   43.2   44%
U16 - Gustav Bloch   43.2   44%
U16 - Jeppe Skovgaard   33.3   22%
U16 - Mikkel Schmidt-Nielsen   17.7   44%
U16 - Gustav Kaj Linding Bloch   18.0   44%

Hvidovre Ruten
U16 - Jan Gottfredsen   48,3 min   100%

Valby Centrum Ruten
U16 - Lucas Almind   26,1  44%
U16 - William Johansen   35,2 min   78%
U16 - Jesper Henningsen   26,1 min   67%
U16 - William Johansen   16,2 min   89%
U16 - Storm Holt   39.9   78%
U16 - Storm Holt   15.0   89%
U16 - Otto Sommer   21.1   44%
U15 - Valdemar Tang Thorsen   21.1   44%
U16 - Jeppe Skovgaard   22.9   67%
U16 - Storm Holt   13.8   67%
U16 - Jan Gottfredsen   35.5   100%
U16 - Simon Amnitsbøl (mormor)   48.7   89%
U16 - Mikkel Schmidt-Nielsen   17.1   67%
U16 - Mads Burholt   17.1   67%
U16 - William Johansen   17.1   67%
U16 - Storm Holt   14.5   100%
U16 - Storm Holt   35   89%

Rødovre Ruten
U16 - Jeppe Skovgaard   20,8 min   56%
U13 - Johan, Martin og Eva   30,3 min   33%
U16 - Billy Brizar   33  min   56%
U16 - Jan Gottfredsen   47.3   67%
U16 - Billy Brizar   38.9   44%
U16 - Jesper Henningsen   40.1   44%
U16 - Carl-Emil Haderslev   20.6   44%
U12 - Magnus Germansen   47.0   77%
U16 - Billy Brizar   28.3   44%
U16 - Jeppe Skovgaard   19.4   67%

U16 - Jeppe Skovgaard   21.2   0%
U16 - Jeppe Skovgaard   21.1   67%

Vigerslev Park Ruten
U16 - Jan Gottfredsen   49,8 min   100%
U12 - Magnus Germansen   47.1   100%
U16 - Jan Gottfredsen   48.3   92%
U16 - Jeppe Skovgaard   33   84%
U16 - Jan Gottfredsen   43.7   100%
U16 - Simon Amnitsbøl   43.9   50%

Hansted Ruten
U16 - Mikkel Schmidt-Nielsen   20.4   42%

U16 - Gustav Kaj Linding Bloch   20.5   41%
U12 - Magnus Germansen   57.6   67%
U16 - Jeppe Skovgaard   35.1   58%

Valby, Rødovre Hvidovre Ruten
U13 - Bertram og Leo   37,1 min   27%
U13 - Ebbe-Emil   67.9   91%
U16 - Jesper Henningsen   47.3   82%
U16 - Charlotte Bartholin   69   55%
U16 - Simon Amnitsbøl   68.1   45%
U12 - Magnus Germansen   76.2   91%

Rødovre 2 Ruten
U16 - Jesper Henningsen   32.0   92%
U16 - Jeppe Skovgaard   23.5   85%

Danshøj Ruten
U16 - Jan Gottfredsen   36 min   100%
U16 - Jesper Henningsen   24.5   100%
U16 - Charlotte Bartholin   38.2   100%
U16 - Simon Amnitsbøl   37.0   100%
U16 - Charlotte Bartholin   32.2   100%
U16 - Charlotte Bartholin   32.6   100%
U16 - Simon Amnitsbøl   32.3   100%
U16 - Simon Amnitsbøl   15.0   100%

Søndermark Ruten
U16 - Ludvig   38.8  50%
U16 - Charlotte Bartholin   
U16 - Jan Gottfredsen   52.5   42%

Valby Station ruten
U16 - Jesper Henningsen   31.6   71%
U16 - Storm Holt   48.9   64%
U16 - Jan Gottfredsen   46.2   100%

Sommer ruten
U16 - Otto Sommer   25.2   77%
U15 - Valdemar   25.2   77%
U15 - William   25.2   77%

U16 - Otto Sommer   32.8   100%
U16 - Otto Sommer   30.1   92%
U16 - Otto Sommer   19.3   100%
U16 - Otto Sommer   25.4   100%
U16 - Otto Sommer   20.3   100%
U16 - Mikkel Schmidt-Nielsen   44.6   69%
U16 - Gustav Kaj Linding Bloch   44.9   69%

Vodroffs ruten
U16 - Carl-Emil Haderslev   26.3   92%
U16 - Carl-Emil Haderslev   23   75%
U16 - Carl-Emil Haderslev   21.6   100%
U16 - Carl-Emil Haderslev   22.5   92%

Dianalund ruten
U16 - Otto Sommer   40.0   82%  
U16 - Otto Sommer   51.5   82%
U16 - Otto Sommer   26.4   73%
U16 - Otto Sommer   44.5   91%

Brøndby Skoven
U16 - Jan Gottfredsen   52.6   100%
U16 - Simon Amnitsbøl   47.8   60%
U16 - Charlotte Bartholin   47.6   50%

Hellas Sø ruten
U16 - Charlotte Bartholin   64.8   91%
U16 - Simon Amnitsbøl   64.5   82%
U16 - Jan Gottfredsen   76.6   91%
U16 - Gustav Kaj Linding Bloch   68.4   100%
U16 - Mikkel Schmidt-Nielsen   69.1   100%
U16 - Simon Amnitsbøl   56.3   100%


Tisvildeleje ruten 
U16 - Ludvig Haslund-Christensen   59.5 min   92%
U16 - Ludvig Haslund-Christensen   53 min   91%
U16 - Otto Vrist Petersen   53 min   91%

Vesterengen ruten
U16 - Jeppe Skovgaard   28 min   83%
U16 - Jeppe SKovgaard   24.8   92%

Læsø ruten
U16 - Otto Vrist Petersen   22.5 min   89%

Valby Beate ruten
U16 - Otto Sommer   23.5   100%
U16 - Otto Sommer   42.6   93%
U16 - Otto Sommer   37   100%

Slugten ruten
U16 - Jacob Shelton   23.6   82%

Frederiksvej ruten
U16 - Simon Amnitsbøl (mormor)   55.6   73%

Magnus U12 ruten
U12 - Magnus Germansen   53.7   92%

Trøjborg ruten


Andromeda ruten

Sydhavnstippen
U16 - Jan Gottfredsen    70.3   73%

Artillerivej ruten

Rebæk Ruten (Advarsel 8 km)
U16 - Jan Gottfredsen   105 min   100%

Billede
66

Velkommen til Hellas U16 (årg. 2005-2006).

Vores lille klub ligger i Valby og spiller i Engdraget lige overfor Damhussøen.

Skulle du være født i 2005/6 og have lyst til at spille fodbold, skal du ALTID være velkommen til en prøvetræning. Vi træner som følgende:

Mandag 17.00-19.00 
Boldklubben Hellas, Bane 3. HUSK hent bold i boldrummet, 15 min før trænings start. 

Torsdag 17.00-19.00 
Boldklubben Hellas, Bane 3. HUSK hent bold i boldrummet, 15 min før trænings start. 

Fredag 16.30 - 19.30  - Teknisk træning
Boldklubben Hellas, Bane 3. HUSK hent bold i boldrummet, 15 min før træningsstart. 

FIFA FIGHT NIGHT 2020

Holdene og spillere til Double turnering

B. München   -   Sebastian og Gabriel
Real Madrid -   Otto V P og Lucas A
Barcelona   -   Lucas T og Silas
Liverpool   -   Otto S og Billy
Atl. Madrid   -   Storm og Elias
Juventus   -   Mikkel S og Jeppe
Man City   -   Jacob og Niels
PSG   -   Simon og Ludvig

Holdene og spillerne til Single turnering

Napoli   -   Silas
Ajax   -   Simon
Man United   -   Niels
Inter   -   Billy
Arsenal   -   Storm
Tottenham   -   Lucas  T
Chelsea   -   Lucas A
B. Dortmund   -   Jeppe
Atl. Madrid   -   Sebastian
Juventus   -   Otto S
PSG   -   Jacob
Man City   -   Ludvig
Barcelona   -   Elias
Real Madrid   -   Gabriel
Liverpool   -   Otto V P
B. München  -   Mikkel S



TILMELDTE TIL FIFA FIGHT NIGHT 2020  9. OKTOBER

1 Storm Elmehøj Holt

2   Niels William Johansen

3   Sebastian Ørnhof

4   Jacob Shelton

5  Elias Peter Thrane

6  Otto Slot Sommer

7 Ludvig  Haslund-Christensen

8 FRI

9   Hest   Almind

10   Simon Raben Amnitsbøl

11   Otto Vrist Petersen

12   Silas Ulrik Alling

13   Billy Brizar

14   Jeppe Skovgaard Nielsen

15   Gabriel Andersen

16   Mikkel Schmidt-Nielsen


Gustav B og  Lucas T har meldt afbud.

Playstation: 
Simon
Sebastian Ø
William J
Jan G

Spil:
Sebastian Ø
William J
Elias T
Jan G

Controller:
Simon  -  2
Storm  -  1
Hest  -  1

Gubbi  -  1

Ludvig  -  1

Otto  -   1

William  -  1

Jan  -   5

Mikkel   -   2
Gabriel   -   2

Skærm;
William J
Simon   A

NYHEDER
Der er endnu ikke oprettet nyheder